Firmamız, Alp Metal Ticaret, 1976 senesinde demir-çelik sektöründe faaliyete geçmiş olup, 1982 senesinde, yaşanan gelişmeler doğrultusunda, Alp Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. A.Ş'yi de kurarak, paslanmaz çelik ürünlerinin ithalatına ve satışına başlamıştır. Her iki firmamız da kurulduğu günden bu yana aynı isim altında çalışmalarına devam etmektedir.

Alp Metal Ticaret, İstanbul Pendik bölgesinde faaliyet göstermekte olup, Alp Metal Paslanmaz Çelik Tic. Ve San. A.Ş ise İstanbul Zeytinburnu Demirciler Sitesi'nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Satışını gerçekleştirmiş olduğumuz paslanmaz ürünlerin (sac, boru, profil, çubuk, lama, köşebent, dirsek vs) tamamı tarafımızca yurtdışından ithal edilerek, en uygun fiyat ve koşullarda son kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.

Alp Metal Ticaret tarafında, paslanmaza ek olarak satışını gerçekleştirdiğimiz alüminyum, galvaniz ve çinko ürünleri, ana bayisi olduğumuz, Assan Alüminyum ve Assan Galvaniz firmaları tarafından tedarik edilerek, en uygun fiyat ve koşullarda son kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır.